KOIRAMME
EI JALOSTUKSEEN! -> epilepsia
C.I.B. & FI & N & BALT & EE & LV & LT & RU MVA
RKFV-08
Black Amiikos Ulert Uwkje "UUKE"
[koiranet]
s.7.11.2006
Kasvattaja: Sirpa Luoto-Nykänen
Omistaja: Susanna Sistonen
Lonkat: B/C
Kyynärät: 0/0
Silmät: Terveet (1.2.2008, 19.2.2010)
Polvet: 0/0 (17.12.2007)
vWd-dna: Ei kantaja, vapaa
ENM: -
Sydänkuuntelu: Ei sivuääniä (8.2.2011)
Muut tutkimukset tai testit:
Ei havaittuja allergioita. Välihammas puutos (2kpl), leikkaava purenta, epilepsia keväästä 2011 alkaen (lääkitys 2014 loppuvuosi)
DLA: Kooi1/Kooi3
Korkeus: 42cm
Paino: 15 kg
NÄYTTELYTULOKSIA
2014
Jyväskylä 9.11.
Manuel Loureiro Borges Portugali VET ERI1, SA, PU1, ROP, ROP-VET
Pietari, Venäjä
29.6. Andrzej Stepinski Puola VAL ERI1, PU1, SERT, CACIB, ROP
Pietari, Venäjä
28.6. Tatyana M. Ivanova Venäjä VAL ERI1
Tromssa, Norja
15.6. Claudio De Giuliani Italia VAL ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP
-> N MVA & CIB (*)
Tammela
spanieli erkkari 1.6. Astrid Straaijer Hollanti VAL EHHamina 11.5.
Leif-Herman Wilberg Norja VAL ERI2, SA, PU2, VARA-CACIB -> CACIB
Jyväskylä 23.2.
Godelieve De Wit-Bazelmans Hollanti VAL ERI2, SA, "PU5", VARA-CACIB
Tallinna, Viro
9.2. Marko Lepasaar Viro VAL ERI1, SA, PU2, VARA-CACIB
2013
Siauliai,
Liettua 13.10. Peter Harsanyi Unkari VAL ERI1, PU1, SERT, ROP -> LT
& BALT MVA
Valmiera,
Latvia 12.10. Ligita Zake Latvia VAL ERI1, CQ, PU1, SERT, ROP -> LV MVA
Hyvinkää
spanieli erkkari 5.10. Simons Alfons Hollanti VAL ERI2, SA, PU4
Lahti 28.4.
Miroslav Zidar Slovenia VAL ERI4
Hyvinkää 27.4.
Eduardo Gonzalez Gibert Espanja VAL ERI1, SA, PU1, ROP
Korpilahti
31.3. Tanya Ahlman-Stockmari VAL ERI1, SA, PU1, VSP
2012
Jyväskylä
10.11. Jo Schepers Hollanti VAL ERI3
Hyvinkää
spanieli erkkari 13.10. G.H.A.H. Mensink Hollanti VAL EH
Mikkeli 28.7.
Dick Rutten Hollanti VAL ERI2, SA, PU4
Riihimäki
kooikerhondje erkkari 9.6. Lydia Erhart Hollanti VAL ERI
Mikkeli 17.5.
Jaana Hartus VAL ERI2, SA, PU2
Türi, Viro
12.5. Raija Tammelin VAL ERI1, PU1, SERT, ROP -> EE MVA (+BIS-3-PARI
Novan kanssa)
2011
Valkeakoski
13.8. Mihaela Frangopol Romania VAL ERI1, SA, PU1, ROP
2010
Seinäjoki
23.10. Tina Sulce Latvia VAL ERI1, PU3
Tervakoski
29.8. Susie Svoldgaard Tanska VAL ERI3, PU4
Heinola 22.8.
Alberto Cuccillato Italia VAL ERI2, PU3
Riihimäki
kooikerhondje erkkari 10.7. W. van Bavel-van Bokhoven Hollanti VAL ERI
Kangasniemi
13.5. Markku Santamäki VAL ERI3, PU3
Tampere 21.3.
Paavo Mattila VAL H
Polvijärvi
13.3. Saija Juutilainen VAL ERI1, PU2
2009
Hyvinkää
spanieli erkkari 25.10. Petra Bannach Saksa VAL ERI
Eckerö 27.9.
Tapio Eerola VAL EH1
Mikkeli 26.7.
Hana Ahrens Itävalta VAL ERI1, PU1, CACIB, ROP
Tuusula 4.7.
Rony Doedijns Hollanti VAL ERI3
Tallinna, Viro
7.6. EstV-09 Ole Staunskjaer Tanska AVO H
Tallinna, Viro
6.6. spanielierkkari Ricky Loch-Romans Hollanti AVO ERI2, PU4
Iitti 31.5.
Markku Santamäki VAL ERI3, PU3
Sysmä 24.5.
Kirsi Nieminen VAL EH3
Hamina 17.5. Roberto
Schill Romania AVO ERI1, PU1, SERT, ROP -> FI & RU MVA
Lahti 25.4. Eva
Liljekvist-Borg Ruotsi AVO H
Tampere 15.3.
Knut Sigurd Wilberg Norja AVO H
2008
Helsinki 13.12.
Göran Bodegård Ruotsi AVO EH1
Jyväskylä
22.11. Wim Wellens Hollanti AVO EH3
Hyvinkää
spanieli erkkari 19.10. Carla Snels Hollanti NUO ERI1, PU4, VARASERT
Porvoo 14.9.
Laurent Pichard Sveitsi NUO ERI1, PU1, SERT, ROP
Helsinki 6.9. Torbjörn
Skaar Ruotsi NUO ERI1, PU1, SERT, VSP
Heinola 17.8.
Reia Leikola-Walden NUO EH2
Vantaa 3.8.
Arne Foss Norja NUO EH1
Mikkeli 5.7.
Ricky Loch-Romans Hollanti NUO EH2
Joutseno 8.6.
Rita Kadike-Skadina Latvia NUO ERI1, PU1, SERT, VSP
Tallinna, Viro
1.6. EstV-08 Denis Kuzelj Slovakia NUO ERI1, PU3
Tallinna, Viro
31.5. spanieli erkkari Peter Studenik Tsekki NUO ERI1, PU1, SERT, ROP
Pietari, Venäjä
13.4. Karlos Saevich Argentiina NUO ERI1, PU1, SERT, CACIB, ROP, RKFV-08
Lappeenranta
23.3. Yvonne Brink Ruotsi NUO EH1
2007
Helsinki 9.12.
Hassi Assenmacher Saksa JUN EH2
Jyväskylä
18.11. Leila Kärkäs JUN EH3
Valkeala 11.11.
Annukka Paloheimo JUN ERI1, PU1, SERT, ROP
Lahti 28.10.
Anna-Liisa Heikkinen JUN EH2
Hyvinkää
spanieli erkkari 6.10. Jan Andringa Hollanti JUN EH
Punkaharju
19.8. Markku Santamäki JUN EH1
Puumala 28.7.
Hannele Jokisilta 1 KP, ROP-PENTU
Juva 8.7. Harry
Tast 1 KP, ROP-PENTU
Kangasniemi
9.6. Karlo Bala Serbia 1 KP, ROP-PENTU